Sprzęt na konferencję

Do przeprowadzenia interesującej konferencji, która zachwyci odbiorców i stanie się tą niezapomnianą, bardzo ważny jest dobór ze sprzętu, który posłuży nam do uatrakcyjnienia naszego wystąpienia.
Nawet najdoskonalszy mówca w dzisiejszych czasach wspierać musi się prezentacją, bowiem same słowo po krótkim czasie zacznie nudzić naszych słuchaczy i sprawi, że nasz przekaz nie dotrze nawet w 10% do ludzi, nie mówiąc już o zapamiętaniu najważniejszych rzeczy. Do tego celu potrzebny będzie laptop, projektor i ekran. Dodatkowo, jeśli prezentacja zawiera dźwięki, konieczne będą również głośniki. Jeśli chcemy na bieżąco utrzymywać kontakt z naszymi odbiorcami, a jest to bardzo ważne przy takich wystąpieniach, warto posłużyć się elektrycznym wskaźnikiem. Dzięki niemu nie będziemy musieli cały czas stać przy laptopie by przerzucać kolejne slajdy, a zrobimy to stojąc w każdym miejscu na sali.
Jeśli sala konferencyjna jest dużych rozmiarów lub gdy mamy dość spore grono odbiorców pamiętajmy o przygotowaniu mikrofonu tak, aby nie przemęczać swojego głosu żeby wszyscy nas usłyszeli. Zresztą prowadząc konferencję podniesiony głos nie jest wskazany, gdyż negatywnie wpływa na odbiór. Jeśli nie chcemy siedzieć w miejscu posłużmy się mikrofonem przenośnym. Najlepszy zaś będzie mikroport, gdyż jednocześnie nie zmęczy nam się ręka od ciągłego trzymania mikrofonu.

Dodaj komentarz