Wybór sali konferencyjnej nie musi być trudny

Sale konferencyjne to jedna w wielu kart przetargowych zarówno dużych hoteli jak i mniejszych pensjonatów. Nierzadko zdarza się, że hotele przyjmują profil hotelów konferencyjnych, gdyż wyróżnia ich posiadanie więcej niż jednej sali konferencyjnej, bogatego wyposażenie sali audiowizualnej oraz przystosowanie do potrzeb klienta.
XXI wiek to głównie nastawianie na rozwój nauki o marketingu, reklamie i public relations, działy te łączą ze sobą: wystąpienia, konferencje, szkolenia i prelekcje. Dziś nawet najmniejsza firma zajmująca się edukacją prowadzoną poza siedzibą firmy nie chce organizować szkoleń w salach do tego nie przystosowanych. Głównym powodem takowych działań jest fakt, iż obskurne sale szkolne, często wypożyczane za dużo niższą cenę, zaniżały prestiż firmy prowadzącej szkolenia w takich miejscach. Warto zadać sobie pytanie, czy szkolenie na temat wizerunku prowadzone przez firmę A w miejscu o zaniżonej wartości jest mniej warte, niż szkolenie prowadzone przez firmę B w bogato zdobionej sali konferencyjnej czterogwiazdkowego hotelu. Należy pamiętać, że oprócz szkolenia trzeba doliczyć wartość dodaną, jaką jest koszt wynajęcia sali konferencyjnej oraz posiłku, który nie jest wliczony w cenę najmu.